Регіонал запевняє, що у ПАРЄ схвалили його пропозиції про реформу Євросуду

Акценти
13 Листопада 2012, 07:18

Згдно з текстом повідомлення, два роки тому ПАРЄ доручила Ківалову вивчити причини "завалу" справ в Європейському суді з прав людини і запропонувати механізми щодо усунення цих проблем.

"За минулі два роки ми детально проаналізували причини, які призводять до того, що справи у Страсбурзькому суді розглядаються роками. Це проблема справ, що часто повторюються; неприйнятних справ, тобто таких, які взагалі не підлягають розгляду у Страсбурзі, тому що в них немає порушення Конвенції (про захист прав людини). А таких в ЄСПЛ нараховується близько 90%!", – відзначив Ківалов.

За його словами, під час вивчення проблеми також були виявлені системні структурні недоліки у державах-учасницях, які і призводять до виникнення проблем у роботі ЄСПЛ. «Головні з них: невиконання рішень національних судів; жорстоке поводження з боку правоохоронних органів; надмірна тривалість судових розглядів; перевищення термінів попереднього затримання і невідповідність умов утримання на попередньому слідстві», – повідомив депутат.

Він підкреслив, що для вироблення ефективних механізмів оптимізації роботи суду і усунення структурних системних недоліків у державах-учасницях, в Україні створена спеціальна робоча група, до якої увійшли більш як тридцять кращих українських експертів-юристів.

"Наші пропозиції були такими: вести об'єктивну статистику. Тобто не оперувати абсолютними цифрами – кількістю скарг, що надійшли з тієї чи іншої країни, а спиратися на кількість населення, – повідомив Ківалов. – Адже, наприклад, 100 звернень до ЄСПЛ з крихітної Албанії або з величезної Росії – це абсолютно різна статистика".

Ківалов запевняє, що його пропозиції щодо реформи ЄСПЛ були схвалені членами юридичного Комітету ПАРЄ ухвалили одноголосно, і на їх основі прийнято Резолюцію, адресовану парламентам держав – членів Ради Європи. Також було прийнято відповідну рекомендацію, адресовано урядам цих самих держав.

Комітет вирішив, що "проект Ківалова" буде винесено на сесію Парламентської Асамблеї у квітні, і у разі схвалення на сесії ПАРЄ, тези, запропоновані Ківаловим, стануть складовою частиною реформи Європейського суду з прав людини.

Як повідомлялось, об’єднана опозиція має намір вимагати у Європейському суді з прав людини встановлення справедливих результатів парламентських виборів у 5 одномандатних округахх.

Нагадаємо, наразі у Європейському суді перебуває 10,4 тис скарг (7,5% від загальної кількості всіх скарг) на Україну.

90