"Гадаю, ми справді стаємо незалежною суверенною державою. Ми не мусимо вважати точку зору будь-якого засобу масової інформації більш важливою, ніж суд", – зазначив "регіонал".
"Більше того, у мене тоді питання, а що тоді є демократією, якщо суд має докази, приймає рішення і воно відповідає законодавству нашої держави… Якщо б суддя прийняв будь-яке інше рішення, то він скоїв би злочин", – заявив він.
Лук'янов зазначив, що "головним питанням є не рішення і реакція будь-якої іноземної організації чи державного органу, а головним є те – винна чи невинна пані Тимошенко”.
“Якщо в її діях є склад злочину, то вже неважливо, яка позиція будь-якої іншої держави, бо це є прямим втручанням у внутрішні справи України і тиском на нашу державу", – зазначив він.
Водночас Лук’янов піддав сумніву необхідність приєднуватися до яких-небудь західних або східних об’єднань.
"Тобто якщо Європа не поважає нас як суверенну вільну державу, то ярмо нам не потрібне… Те саме й щодо пана Путіна. Будучи прихильником добросусідських відносин з Росією, я б утримався від прискорення поглиблення цих відносин", – заявив політик, зазначивши, що слід визначитися, чи варто рухатися у напрямку, де задля політичної доцільності можна відкинути мораль і справедливість.
Депутат нагадав, що "коли був засуджений спільник пані Тимошенко Павло Лазаренко, ніхто ж не обурювався".
"Але ж вони були спільниками. Коли в Російській Федерації за корупційні дії були притягнуті до відповідальності високопосадовці, які зараз відбувають покарання, а спільницею з цих справ була пані Тимошенко… Мене турбує те, чому пані Тимошенко не була звинувачена раніше, чому на все це закривалися очі", – заявив Лук’янов.
Як відомо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до семи років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією 2009 року та зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» 1,5 млрд грн збитків, завданих унаслідок їх укладання.
З критичними заявами у зв’язку з вироком Тимошенко виступили Європейський Союз, США, Міністерства закордонних справ Німеччини, Франції, Чехії, Великої Британії, Австрії, Канади, Італії, Польщі та інших держав.