«Я був щиро здивований, дізнавшись, що опозиція всупереч волі місії Кокса-Кваснєвського, зареєструвала власний варіант закону, розуміючи усю примарність шансів на його ухвалення. Це самодіяльність і шантаж. Це дивно ще й тому, що сьогодні Ірина Луценко сама ініціювала питання про неможливість ухвалення будь-яких рішень, оскільки на засіданні робочої групи були відсутні одразу її чотири члени. Ми оголосили перерву (у роботі групи. – Ред.) тільки тому, що хотіли, аби решта членів робочої групи могли пізніше долучитися до роботи над законопроектом», – заявив депутат.
На його переконання, допрацьований опозиціонерами законопроект «не можна трактувати як спільне напрацювання робочої групи».
«Усі ці «ігри в наперстки» свідчать про те, що лідери опозиції категорично не бажають бачити Тимошенко на волі, а відтак роблять усе, щоб законопроект не був ухвалений у стінах парламенту», – додав він.
Він додав, що напрацювання компромісного варіанту закону – запорука його ухвалення у сесійній залі. «Позитивне голосування можливе лише у випадку наявності консенсусу між владою та опозицією», – додав Журавський.
Як повідомлялось, 14 листопада представники опозиції в парламентській робочій групі з підготовки законопроекту щодо лікування ув’язнених за кордоном провели ще одне засідання та допрацювали проект закону №3599. Член робочої групи Андрій Кожем’якін заявив, що в документі "було враховано 90% зауважень науково-експертного управління парламенту", а також зауваження, "які прозвучали від представників Партії регіонів під час засідання робочої групи".
Законопроектом, зокрема, передбачається інститут перерви від відбування покарання на період лікування за кордоном. При цьому особа, яка потребує лікування, у письмовій формі дає зобов’язання повернутися в Україну після завершення лікування в 10-денний термін. Також проектом закону передбачено, що оплата такого лікування здійснюється особою за власний рахунок.
Верховна Рада 8 листопада створила робочу групу, що працюватиме над доопрацюванням законопроектів щодо лікування ув'язнених за кордоном. У ній опозиціонери отримали 5 місць, регіонали – 13.