Регіонал від імені промисловців попросив Януковича на рік відкласти асоціацію з ЄС

12 Листопада 2013, 19:12

Ландик, зокрема, розповів про проблеми з експортом продукції до країн-членів Митного союзу.

«У нас сьогодні величезні проблеми з Росією, Казахстаном, куди ми відвантажуємо понад 50% продукції», – заявив депутат.

Він також висловив побоювання, що українська продукція може стати неконкурентоспроможною після підписання угоди з Європейським союзом про асоціацію, оскільки в такому випадку обсяги експорту українських товарів до країни Митного союзу будуть обмежені.

«Якщо це можливо, давайте підписання на один рік поки що перенесемо. Ще дайте нам можливість підготуватися, дайте можливість закупити обладнання. Це велике прохання не лише моє , це велике прохання промисловців», – сказав Ландик.

Водночас, президент ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» Георгій Скудар у своєму виступі також заявив про проблеми в поставках української продукції на ринки країн Митного союзу.

«Зараз мова йде про підписання асоціації з Європою – так ніхто нас там не чекає. Як не могли ми поставити до Німеччини ніколи прокатний стан, ми його і тепер не поставимо. Більш того, там у машинобудуванні безробіття побільше, ніж у нас», – переконаний Скудар.

Янукович, у свою чергу, заявив, що прочитав листи УСПП і та федерації профспілок і поділяє "занепокоєння ситуацією, яка є в країні".

Президент зазначив, що гостра ситуація, зокрема, спостерігається у будівельній галузі, машинобудуванні.

«Деякі заводи вже працюють неповний робочий день і скорочується заробітна плата, є загроза втрати робочих місць», – сказав глава держави.

За його словами, така ситуація є неприпустимою і потребує негайного вирішення. 

Як повідомлялося раніше керівники Федерації профспілок України (ФПУ) Юрій Кулик та Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП)Анатолій Кінах написали президенту відкриті листи, у яких попросили Януковича про "термінову зустріч".

Зокрема, представники об'єднань скаржилися на погіршення ситуації в українській промисловості у зв'язку з виникненням складнощів у відносинах з Російською Федерацією.

Нагадаємо, згідно із даними дослідження GfK Ukraine, проведеному у жовтні, серед українців, які мають однозначну позицію щодо вибору України, 54% опитаних впевнені у необхідності підписання Угоди про асоцiацiю з Європейським Союзом.

Згідно ж з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні цього року, на можливому всеукраїнському референдумі щодо вступу України до ЄС готові проголосувати 41% українців, за вступ до Митного союзу – 35%