Регіонал рекомендує зробити умови виборів на мажоритарці більш жорсткішими

Акценти
8 Листопада 2012, 13:57

"Мені дуже не подобається позиція деяких мажоритарників, які будь-якою ціною хочуть пройти до влади. Є приклад Галини Гереги: як людина високого рівня, політик, вона не стала опускатися до конфліктних ситуацій", – сказав Лук'янов.

Він зауважив, що особисто був на деяких округах і бачив як представники деяких мажоритарників лягали на бюлетені і не давали їх порахувати. Він не став називати, представники якої політичної сили це були, але зазначив:

"По таким мажоритарникам в законодавстві нам треба передбачити більш жорсткі умови. Якщо протягом 3 днів не порахували: вважати вибори недійсними".

Регіонал також зауважив, що добрим прикладом для України мали б бути вибори у США, коли переможена сторона одразу після виборів зв'язалася із переможцем та привітала її.

"Політсили повинні відійти від передвиборчої риторики і орієнтуватися на реальні проблеми громадян. Вирішувати питання ЖКГ, зарплати, соціального захисту громадян, стабільності на ринку цін тощо", – наголосив Лук'янов.

Як повідомлялось, 7 листопада президент Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити факти порушень законодавства під час виборчого процесу в одномандатних виборчих округах та "вжити заходів реагування згідно із законодавством".

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

До цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори. Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

90