Регіонал: нова Рада працюватиме і без депутатів з проблемних округів

Акценти
6 Листопада 2012, 13:29

"Якщо для роботи є конституційні підстави – а це 300 народних депутатів, то можна працювати. Інші можуть потім зайти, адже перевибори можуть бути і в період роботи ВР, бо хтось виїхав або помер, так що зупиняти роботу?", – зазначив він.

За його словами, якщо хтось із мажоритарників припинить свої повноваження, то на його окрузі мають відбутися перевибори. "В одномандатному окрузі не існує принципу, що якщо вибув перший, то за ним заходить другий. Тому мають бути призначені вибори", – пояснив Олійник.

Говорячи про звернення ЦВК до ВР з приводу проведення перевиборів на окремих мажоритарних округах, депутат зауважив, з що сьогодні постановою було прийнято рішення про те, що в цій ситуації має розібратися ЦВК, тобто повторно вивчити матеріали щодо встановлення результатів виборів на цих округах.

"Ми прийняли дві речі: створити тимчасову слідчу комісію, аби встановити, що там відбувалося, і, по-друге, звернути увагу ЦВК на те, що не треба було нам направляти постанову, бо це виключно в їхній компетенції", – пояснив Олійник.

Як повідомлялось, 6 листопада Верховна Рада за поданням спікера Володимира Литвина без попереднього обговорення підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин встановлення результатів виборів в деяких округах. За відповідне рішення проголосувало 232 депутати.

Нагадаємо, 5 листопада, ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

Народний депутат від НУ – НС Юрій Ключковський заявив, що парламент не має повноважень розглядати призначення повторних виборів депутатів Верховної Ради у мажоритарних округах.

Спікер Володимир Литвин вважає, що ЦВК не мала права ухвалювати цю постанову. В ПР пропозицію ЦВК про перевибори в кількох округах називають законною.

89