Регіонал найняв американських лобістів для дискредитації “папєрєдніків” Азарова

6 Березня 2013, 14:20

Депутат від Партії регіонів Дмитро Шпенов звернувся до офісів компаній Arnall Golden Gregory LLP та Tauzin Consultants LLC з проханням надати йому "консультації з питань політики інформування державних та політичних діячів Сполучених Штатів про поточні події в Україні".

У контракті, який підписав Шпенов 26 грудня 2012 року, предметом надання послуг є поліпшення українсько-американських відносин.

Лобісти стверджують, що, окрім стандартних послуг щодо допомоги в організації зустрічей з представниками уряду США і членами Конгресу, Шпенов попросив також: "допомогти у інформуванні Конгресу та Адміністрації президента США про економічно невигідну політику колишнього українського уряду, яка нанесли збитки Україні та українському народові".

У відповідь на запит Шпенова американські юристи запропонували депутату підписати контракт про надання послуг. Згідно з пропозицією, мінімальна щомісячна вартість послуг Arnall Golden Gregory за подібні послуги складає $40 тис.

Крім того, Шпенов має відшкодовувати всі витрати на відрядження, ксерокопіювання, поштові та кур'єрські послуги, а також сплачувати вартість використання факсу, друк матеріалів тощо. Також депутат буде компенсувати вартість послуг сторонніх експертів, перекладачів і консультантів.

"Гроші будуть виплачуватися за актом виконаних робіт. Мої кошти дозволяють мені оплачувати цей контракт. Не будуть дозволяти – розірву його", – заявив Шпенов.

"Договір я уклав у грудні 2012 року. Інформаційне поле щодо України у світі формується однією стороною. Я хочу, щоб Україна була представлена більш позитивно. Тому лобісти будуть займатися промоушеном у Америці", – уточнив він.

За словами депутата, він найняв Arnall Golden Gregory LLP "з власної ініціативи" та оплачує її послуги "з особистих коштів". Таким чином на лобістів він щомісяця викидатиме більше половини свого річного доходу!

У своїй декларації за позаминулий рік пан Шпенов вказав, що сукупний доход його родини – а це, окрім нього та дружини, ще й три доньки та син – разом з процентами, дивідендами та заробітною платою складає близько 580 тисяч гривень. На місяць виходить приблизно 48 тисяч. Послуги ж американських лобістів обійдуться не менше 320 тис грн. У декларації Шпенова також вказано 1 мільйон 800 тисяч накопичень. 

Враховуючи, що залучена ним піар-компанія виставлятиме $40 тис. гонорару щомісяця, регіоналу доведеться витратити усі свої заощадження в банку та залишити родину з чотирьох дітей без коштів для існування вже через п’ять місяців роботи лобістів.

Цікаво, що депутат відмовився назвати вартість послуг компанії Arnall Golden Gregory LLP, не будучи обізнаним, що ця інформація є публічною в Америці.

Ще одним інструментом просування інтересів Партії регіонів в Європі виступає "Європейський центр сучасної України". Цю організацію було створено рік тому. В число засновників увійшли тодішні регіонали Леонід Кожара, Євген Геллер та Віталій Калюжний. Європейську сторону центру представляє Інна Кірш, чоловік якої Роберт ван де Ватер через три дні після парламентських виборів в Україні призначений радником прем’єра Миколи Азарова.