Редакторів вікіпедії закликають редагувати російськомовну версію, щоб донести правду про війну

17 Листопада 2022, 10:26

На сторінках російськомовної версії українські міста досі виглядають так, ніби війна не відбулася. Тому проєкт «Український Свідок» запустив ініціативу, метою якої є донесення правди про війну в Україні до росіян.

«Соціальні мережі в Росії або заблоковані, або цензуровані. Але для них досі відкрита російськомовна вікіпедія – і цим можна скористатись, аби донести до росіян правду про війну в Україні. Адже пересічний громадянин РФ живе в інформаційному вакуумі: фейсбук – заблоковано, інстаграм – заблоковано, а твіттер під жорсткою цензурою. Про російські ЗМІ годі й казати. Але шпарина все ж так є: це російськомовна вікіпедія», – зазначають автори ініціативи.

Її суть у тому, щоб редагувати сторінки про українські міста на російськомовній версії відповідно до реалій сьогодення. Зараз вони здебільшого виглядають світлими та мирними, але в дійсності спустошені війною.

Тому автори, зокрема, пропонують додавати на сторінки фото, які демонструють реальний вигляд тих чи інших будівель внаслідок обстрілів. Детальніше про це у відео: