"Я переконана, що ознакою демократичної держави є те, що політичні суперечки повинні вирішуватися політичними методами в парламенті, а використання судової гілки влади для з'ясування політичних інтересів і для виключення з політичної боротьби своїх опонентів неприпустимо", – сказала Гармс.
"Вочевидь, що з європейського погляду, який я тут представляю, справа пана Власенка є наступною в Україні справою політичної юстиції", – заявила вона.
Євродепутат зазначила, що докази сторони обвинувачення про сумісництво Власенком депутатської та адвокатської діяльності абсолютно абсурдні й не можуть розглядатися в рамках правової держави.
"Я не знаю, які умови нормальні для цієї країни, які ненормальні, але сам факт того, що на позовній заяві відсутня дата, як з'ясувалося, і суд це вважає нормальним, є абсурдним", – зазначила вона.
Гармс наголосила, що судове засідання відбувається в нелюдських умовах.
Вона також сподівається, що голова Верховної Ради Володимир Рибак врахує дані суперечливі обставини при розгляді справи й не буде приймати рішення щодо позбавлення Власенка мандата.
Вона нагадала, що Рибак як спікер повинен, у першу чергу, захищати інтереси й права депутатів, а не керуватися суперечливими рішеннями.
Нагадаємо, сьогодні почалося слухання справи про позбавлення депутатських повноважень Власенка. Під час засідання суд оголосив перерву до до 10.00 середи, 6 березня, для витребування з Печерського районного суду Києва інформації про те, в якому статусі Власенко бере участь у кримінальній справі про вбивство Євгена Щербаня.
Нагадаємо, 22 лютого Власенко заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Власенко неодноразово підкреслював, що є не адвокатом, а захисником Ю.Тимошенко.
Між тим, регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка та члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України звернувся голова Верховної Ради Володимир Рибак.
Опозиція у свою чергу звинуватила голову регламентного комітету Володимира Макеєнка (Партія регіонів) у фальсифікації рішення комітету про позбавлення Власенка депутатських повноважень.
Читайте також: Вибіркове правосуддя націлилось на захисника Тимошенко