Уряд Японії раніше заявив, що розглядає можливість скидання води на пошкоджені реактори з повітря, оскільки наземний доступ до них практично неможливий, передає CNN.
При цьому, тоді повідомляли, що рішення про початок операції відкладається через те, що до кінця не встановлено ступінь пошкодження реакторів, а також не зрозуміло, до чого приведе заливання їх водою. Також існували побоювання, що пілоти вертольотів, задіяні в цій операції, можуть отримати опромінення.
Японський уряд планує задіяти у ліквідації наслідків аварії на «Фукусіма-1» поліцейські водомети. Прохання надати відповідні спецзасоби було спрямовано Національному поліцейському управлінню.
Раніше вже була здійснена спроба охолодити один з реакторів морською водою, використовуючи для цього важкі армійські транспортні вертольоти, проте згодом від цієї ідеї довелося відмовитися через небезпечний рівень радіації над реактором, передає ВВС.
У той же час японська влада заявляє, що, можливо, незабаром вдасться відновити подачу електрики до АЕС для того, щоб відновити роботу системи охолодження, передає агентсво AssociatedPress.
На станції «Фукусіма-1» у результаті землетрусу та викликаного ним цунамі, які відбулися 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження реакторів. На чотирьох енергоблоках АЕС сталося кілька вибухів і дві пожежі. Навколо АЕС підвищився радіаційний фон. З 20-кілометрової зони навколо станції було евакуйовано десятки тисяч людей.
Як передає агентство Kyodo, число загиблих і зниклих безвісти в Японії в результаті руйнівного землетрусу і цунамі перевищило 12 тисяч осіб, повідомляє японська поліція. Однак це число буде "неминуче зростати" по мірі того, як рятувальники будуть розгрібати завали.