Разумков підписав постанову парламенту щодо подій у Білорусі

21 Вересня 2020, 11:51

У понеділок, 21 вересня, голова парламенту Дмитро Разумков підписав постанову Верховної Ради щодо ситуації в Білорусі. Про це йдеться на сторінці документу №3053а на сайті Ради.

 

«Постанову підписано», – йдеться в графі дати та стану проходження документу.

 

Зауважимо: Рада ухвалила заяву щодо виборів у Білорусі 15 вересня. «За» проголосували 228 народних депутатів.

 

Зазначається, що вибори президента Білорусі відбулися з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів і непрозорим підрахунком голосів виборців. Вибори відбулися в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій. Відтак, це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів не відображають реального волевиявлення білоруських громадян.

 

«Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях, порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі», – зазначається в заяві.

 

Депутати засуджують застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів. Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих.

 

Також, ВР відкидає звинувачення в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі. Український парламент висловився щодо неприпустимості будь-яких намірів залучити сили РФ та ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку) для врегулювання ситуації в Білорусі, вважаючи такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України.