Разумков назвав умови формування коаліції в Раді

23 Липня 2019, 17:38

Політична партія "Слуга народу" вже зараз готова обговорити коаліції з політичними силами. Про це заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" глава партії Дмитро Разумков.

 

За його словами, в партії хотіли б бачити в коаліції нові політичні сили.

 

"У нас немає такого підходу, що "ми не будемо напружуватися". Ми були готові і готові зараз говорити про коаліції з політичними силами, які близькі нам за ідеологічними підходами, за ціннісними речами. Дійсно, ми хотіли б бачити в коаліції нові політичні сили, такі ж, як і ми", – заявив голова партії "Слуга народу".

 

Також він зазначив, що у партій повинно бути бажання співпраці.

 

"Єдине, у них має бути адекватне бажання співпраці. Бути в коаліції і працювати разом в парламенті – це не завжди одне і те ж. Є речі, як, наприклад, та ж депутатська недоторканність. У цьому плані ми впевнені, що, принаймні, це повинні підтримати інші політичні сили, тому що вони про це говорили, точно так, як і ми. Їм буде важко пояснити, чому вони не голосують за ці речі, незалежно від того, чи є вони частиною коаліції, або вони є частиною опозиції", – заявив Разумков.

 

За словами Разумкова, "Слузі народу" хотілося б, щоб у Раду пройшло більше їх депутатів.

 

"Якщо ми говоримо про сьогоднішні наші результати – до кінця все ще не пораховано – 250 з чимось мандатів, 251, 252… Нам, як і будь-якій іншій політичній силі, хотілося б, щоб наших депутатів було більше. І ми до цього прагнемо, захищаємо результат, є проблеми на округах, є спроби зірвати вибори. Але я сподіваюся, ми з цим впораємося. Ви прекрасно знаєте ситуацію з округом Пашинського (мова про окрузі №64, де балотувався народний депутат Сергій Пашинський, – ред.). Є не найсприятливіші розклади в Чернігівській області", – заявив він.

 

На питання, що мається на увазі про адекватну позицію партнерів по коаліції, Разумков заявив, що хочуть бачити більше людей по ефективності, а не за партійним принципом.

 

"Ми говорили про це ще в рамках кампанії: є позиції в комітетах, є позиції в Кабінеті міністрів, якщо ми говоримо про виконавчу владу. Але ми в першу чергу хотіли б там бачити людей не за партійним принципом, а людей по ефективності. І підбирати такі кандидатури будемо саме за принципом ефективності їх на тих чи інших посадах", – заявив він.

 

Крім того, у партії не готові говорити про квоти, а також не вважають, що повинен бути квотний принцип.

 

"Так, ми не вважаємо, що повинен бути квотний принцип. Ми вважаємо, що повинен бути принцип професіоналізму. Я вважаю, що це абсолютно правильна і коректна позиція", – зазначив Разумков.

 

Як повідомлялось, у неділю, 21 липня, відбулися дострокові вибори до Верховної Ради України.

 

Згідно з результатами опрацювання 97, 13% електронних протоколів, партія "Слуга народу" отримує 43.12% голосів, "Опозиційна платформа – За життя" – 13.04%, "Батьківщина" – 8.18%,  "Європейська солідарність" – 8.12%, "Голос" – 5.84%.