Рашен бой

VIP-хроніки
30 Листопада 2012, 14:33

У схожу ситуацію нещодавно потрапив і Петро Порошенко – солодощі теж стали темною плямою, що зіпсувала виплеканий довгими роками імідж проукраїнського ліберала і євроінтегратора. Його кондитерська корпорація Roshen русифікувала обгортки своєї продукції на території України, тож чимало людей здивувалися, коли побачили в магазинах «Бешенную пчелку», «Молочную каплю» і «Сливки-ленивки». Інтернет накрило хвилею народного обурення, що вилилася в заклики ігнорувати рошенівську продукцію через неповагу до українського споживача. Керівництво компанії виступило із заявою, що російськомовні обгортки – вимушений крок, мовляв, корпорація вирішила заощадити й, оскільки її продукція продається і в РФ, обрати зрозумілу для обох країн мову.

Це нібито економічно вмотивоване малоросійство ще більше розлютило антирошенівських активістів, відтак Петро Порошенко мусив поспіхом «відмиватися». «Шоколадний король», як називають олігарха в народі, заявив, що не втручається в справи компаній, у яких є акціонером, але цього разу не може стояти осторонь, тож Roshen поверне українськомовні обгортки. Він не вперше виявляє кон’юнктурну гнучкість, намагаючись догодити «і нашим, і вашим». Розбудовуючи амплуа «бізнесмена-патріота», демократа і послідовника європейської інтеграції України, паралельно «дружить» із далеким від цих категорій режимом Януковича.

Обійнявши посаду міністра економіки в уряді Азарова, український олігарх підстелив собі соломку і в парламенті, пройшовши на Вінниччині, у своїй феодальній «вотчині», як мажоритарник. «Помаранчевий» Порошенко, немов хамелеон, змінює кольори залежно від «порядку денного» і в разі потреби підсолоджує гіркі пілюлі невдоволення його діями. Досі стратегія «поміркованості» спрацьовувала, адже чимало, здавалося б, цілком адекватних людей називають Порошенка якщо не майбутнім президентом, то принаймні спікером парламенту. Інша річ, що позицію «між крапельками» рано чи пізно доведеться змінювати на щось виразне, і тоді в українського олігарха нарешті з’явиться шанс остаточно показати своє справжнє обличчя.  

Автор:
Тиждень
Позначки:
100