Вільям Кортні, старший науковий співробітник корпорації RAND, експосол США в Казахстані, Грузії та на переговорах між США та СРСР щодо виконання Договору про заборону порогових випробувань та Пітер Вілсон – старший дослідник міжнародного та оборонного відділу RAND оприлюднили коментар стосовно розвитку міжнародної підтримки України у війні та можливих наслідків від неї для росії та союзників.
У 1979 році СРСР також помилився, вторгнувшись в Афганістан, тож у майбутньому росія могла б бути більш обережною щодо потенційних витрат від відкритої військової агресії, пишуть спеціалісти.
Читайте також: Том Купер: «Усі просування росіян на Донбасі неймовірно повільні та, за своєю суттю, неістотні»
Росія витрачає багато коштів на оборону (третє місце після США і Китаю) і модернізувала свою армію. Але автократичне та жорстке керівництво, погана мотивація солдатів та недостатнє матеріально-технічне забезпечення підірвали військову спритність і витривалість російського війська. Крім того, санкції можуть позбавити росію життєво необхідних для виробництва сучасної зброї технологій. Тепер сусіди ймовірно менше бояться росії, а Пекін може розглядати Москву як менш спроможного союзника.
Так само, Європа може ще зменшити залежність від російських вуглеводнів. До серпня ЄС планує припинити закупівлю російського вугілля. Цього року Євросоюз також планує скоротити імпорт російського природного газу на дві третини. Це піде на користь США та іншим постачальникам скрапленого газу.
Як і в 2014 році після початку війни росії в Україні, Китай можливо стане більш обережним у допомозі для росії ухилитись від західних санкцій або в допомозі справитися з ними – економічні інтереси Китаю на Заході набагато більші.
Незважаючи на слабко завуальовану загрозу Москви із застосуванням ядерної зброї, Україна та Захід не бояться – будь-яке використання ядерного озброєння може ізолювати росію та поглибити її економічний занепад. Крім будь-якої негайної військової відповіді, західні держави можуть збільшити присутність ядерних сил у Європі.
Відлюдний стиль Путіна підриває довіру до росії, а постійний військовий успіх України може підбадьорити прихильників демократії в інших місцях і збентежити диктаторів.
Вісім років програм навчання та оснащення США та НАТО допомогли українцям ефективно використовувати західну зброю. Україна принизила росію, змусивши відступити російські війська на північ та північний схід від Києва та потопивши флагман «Москва». Отримавши потужнішу зброю від Заходу, Україна зможе краще захищати свої південні та східні регіони.
Війна в Україні збільшує витрати для НАТО на оборону, однак усвідомлення слабкості росії на полі бою може зменшити ці витрати.
Застереження президента Байдена, що США «не будуть вести війну проти росії в Україні», може викликати сумніви на Тайвані. Тут могли подумати, що якщо Китай атакує, США можуть дати більш "застраховану" відповідь. Але тепер зростає й стурбування Пекіна, адже успіх американської зброї в Україні натякає на потенційні ризики від високоточних керованих боєприпасів американського виробництва.
Читайте також: Іноземці в УДА. Що спонукає їх стати на захист України (частина друга)
Альянс тепер розміщує не тільки ротаційні, а й постійні сили на своєму східному фланзі. До того ж, цього літа Фінляндія та Швеція можуть приєднатися до НАТО.
Європейська безпека ще не була під такою небезпекою з часів розпаду СРСР. Але Україна та її західні партнери показують, що агресія в Європі не окуповується.