Normal
0
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Звичайна таблиця”;
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}
Зараз це розуміють майже всі й навіть більше: Україна самостійно спроможна виробляти подібний – у всіх сенсах – театральний продукт. «Міщанин у дворянстві» (так на афішах, хоча варто було б скористатися класичним перекладом «Міщанин-шляхтич») – спільний проект акторської команди, більшість якої, як-то Лев Сомов, Леся Самаєва, Олеся Жураківська, – артисти Театру драми і комедії на Лівому березі, російського режисера Алєксандра Вількіна та київського оркестру «Либідь» на чолі з диригентом Григорієм Постоєм. Останній хоча й супроводжує виставу наживо, але якоюсь дуже дивною «середньостатистичною» музикою – не рококо, не радянською естрадою і точно не джазом (не дивно, що ім’я композитора у релізах варіюється від Г. Фролов до Г. Владиславович).
Сама вистава теж неідеальна, але все-таки загалом краща за музичну складову. Постановники вчасно згадали, що Жан-Батист Мольєр писав для Людовіка XIV не просто комедію, а комедію-балет, а театр – своєрідне мистецтво, що не має власних обмежень. У першій дії на сцені встановлена величезна рама, в якій розігрується «жива картина». Коли ж актори ступають трохи нижче, на звичайну сцену, то вмить стають «своїми» й отримують право безпосередньо запитати у глядача щось на кшталт: «Хіба ж ви не такі, як Журден? Не хочете заможного чоловіка для своєї донь-
ки?» Або ж іронічно зреагувати на дзвінок невимкненого мобільного: «О, яка гарна музика!» Хоча під час перегляду важко було уникнути відчуття, що не театральне дійство усотує глядача в себе, а глядач примушує хороших акторів грати за власними правилами і тому виглядати значно гіршими, ніж вони є насправді. Утім, вистава ще має шанс. Певний час «Міщанина у дворянстві» випробовуватимуть на київському глядачі, а згодом повезуть містами України. Було б непогано, якби режисер Алєксандр Вількін звозив своє творіння до себе на батьківщину і росіяни нарешті дізналися, що таке українська театральна антреприза.