«З червня 2013 року, перебуваючи під жорстким пресингом чиновників Міністерства доходів і зборів, команда WebMoney всі свої зусилля спрямовувала на вирішення проблем в правовому полі. Ми не могли змиритися з тим, що заручниками дій фіскальних органів стали більше 2 млн користувачів. Тому повернення їхніх коштів весь цей час був для нас пріоритетним завданням. Раді Вам повідомити, що постановою суду арешт грошових коштів на банківських рахунках української компанії-гаранта був знятий», – наголошується в повідомленні.
Таким чином, як підкреслює WebMoney, їй вдалося розблокувати кошти користувачів і з 17 березня поновлюється виведення коштів з електронних гаманців (WMU).
WebMoney прогнозує закриття кримінального провадження проти працівників компанії.
«Твердий правовий базис, перевірений багаторічною практикою і підтверджений численними висновками правових експертиз наших операцій, дає підстави команді WebMoney гарантувати виконання своїх зобов'язань перед користувачами», – йдеться в повідомленні.
Тоді ж Міндоходов і Національний банк заявили про відсутність у WebMoney права здійснювати діяльність в Україні через відсутність у неї відповідної ліцензії НБУ.
Нагадаємо, представники податкової служби 11 червня провели обшук у київському офісі компанії WebMoney, яка здійснює електронні платежі. Згодом Міндоходів підтвердило, що підозрює WebMoney у відмиванні грошей.
Після цього Національний банк створив групу для розробки регулятивних заходів із детінізації українського ринку Forex.
Згодом начальник підрозділу протидії податковим злочинам з використанням новітніх технологій Головного управління Міндоходів Василь Поїзд заявив, що Міністерство доходів і зборів України зосередить свою увагу на електронних платіжних системах, які не мають дозволу НБУ на випуск електронних грошей. Зокрема, називалася платіжна система Яндекс.гроші.
Згодом Міністерство доходів і зборів (Міндоходов) домоглося через суд заблокування нових рахунків платіжного сервісу WebMoney, на яких знаходиться близько 1 млн грн.