Як зазначається в повідомленні прес-служби, через занедбаність пам’яток історії і архітектури туристичний потенціал більшості регіонів використовується не повністю.
«Так, у Львівській і Тернопільської областях тільки два з одинадцяти замків та палаців, що входять до складу державних заповідників, використовуються як повноцінні туристичні об’єкти. Майже половина з 64 об’єктів, розташованих у цих заповідниках, перебуває в незадовільному стані, більше третини з них потребують термінових протиаварійних та консерваційних робіт», – зазначає Рахункова палата.
Впродовж 2009-2011 років на реставрацію та консервацію об’єктів історико-культурної спадщини в цих регіонах з державного бюджету було спрямовано менше 10% від необхідних обсягів фінансування.
«Звиділених Мінрегіонбуду та Мінкультури більш як 30 млн. грн, неефективно і з порушенням чинного законодавства використано 6,3 млн. (або 20%). Через це темпи фізичного руйнування архітектурних перлин значно випереджають темпи їх відновлення», – зазначає прес-служба.
«Аудитом виявлені численні порушення пам’яткоохоронного законодавства під час ремонтних робіт (встановлення пластикових вікон різного малюнку та кольору, самовільна перебудова). Без відповідних дозволів і погоджень зводиться новий храм на місці знесених господарських будівель монастирського комплексу «Почаївська лавра» (Тернопільська область), що може призвести до часткової або повної втрати об’єктів національного значення у державному заповіднику», – повідомляє Рахункова палата.
«Майже 73% об’єктів культурної спадщини у Львівській і Тернопільській областях не обліковані, що гальмує формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У Львівській облдержадміністрації не володіють інформацією про виведення з аварійного стану, реставрації та консервації об’єктів національного значення, наданих у концесію, що негативно впливає на рівень їхнього збереження», – додає Рахункова палата.