Україна має розслідувати інформацію про начебто надходження до КНДР українських ракетних двигунів чи технологій за участі америкаських експертів. Про це заявив на своїй сторінці у Twitter Майкл Карпентер, колишній помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами.
"Вони мають запросити американських експертів – як мінімум – щоб ті допомогли дослідити цю ситуацію в межах довшого додаткового розслідування", – йдеться у повідомленні.
But they should invite US experts — at a minimum — to help study the matter as part of a longer follow up probe.
— Michael Carpenter (@mikercarpenter) 16 серпня 2017 р.
При цьому Карпентер заявив, що Україна намагається вибілити свою репутацію після скандальної публікації напередодні візиту до Києва міністра оборони США Джима Маттіса.
"Не є простим збігом, що ця історія з'явилась у час, коли США розглядають можливість озброєння Україні. Маттіс прибуде туди наступного тижня, і Україна хоче позбутись цієї проблем", – наголосив він.
Зазначається, що Карпентер є прихильником надання Україні оборонних озброєнь.
Раніше Президент Петро Порошенко доручив запросити в Україну авторів статті американського видання The New York Times, які повідомили про нібито постачання Україною ракетних двигунів Північній Кореї, а також доручив розслідувати ситуацію з нібито постачанням українських ракетних двигунів чи технологій до КНДР та доповісти про результати упродовж трьох днів.
Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".
Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це "не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів". Крім того, "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" спростував озвучені у виданні The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР.