Ракетний есмінець ВМС США наблизився до китайських штучних островів

27 Жовтня 2015, 10:13

Америкеанський есмінець USS Lassen проплив повз штучні острови, створені Китаєм у спірних водах Південно-Китайського моря. Про це повідомляють у Reuters.

Зазначається, що есмінець проплив у 12-мильній зоні навколо островів, які пекінська влада вважає територіальними водами Китаю.

Маневр розглядають як спробу поставити під сумнів територіальні посягання Китаю у цій місцевості. Міжнародне законодавство не визнає претензій Китаю щодо спірних територій.  

Разом з тим, ситуація у спірних водах може спричинити до зростання напруги між США та Китаєм.

За словами американських військових, корабель рухався нейтральними водами.

Представник Пентагону Білл Урбан заявив про те, що есмінець США рухався «у Південно-Китайському морі відповідно до міжнародних законів».

Раніше міністр зовнішніх справ Китаю Ван І говорив про те, що Пекін перевірить інформацію і, «якщо це виявиться правдою, ми (Китай – ред.) радимо США думати двічі перед тим, як вдаватися до дій, не діяти наосліп та не робити забагато зайвого шуму».

Китай наполягає на тому, що йому належить майже уся акваторія у Південно-Китайському морі. Разом з тим, Китай – не єдина країна, що претендує на територію у регіоні.

Крім того повідомляється, що китайські будівельники штучно збільшують площу деяких спірних островів за рахунок тон каміння, піднятих з морського дна.  

Нагадаємо, що у липні Китай добудував розкритиковану США злітну смугу на штучному острові