Ракетні удари по Сирії були абсолютно правильними – Джонсон

16 Квітня 2018, 10:43

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон у понеділок, 16 квітня, заявив,  що ракетні удари по Сирії були абсолютно правильними і не вплинули на хід війни у країні.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала перед початком засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу у Люксембурзі.

 

"Дивлячись на зображення того, що трапилося в Думі 7 квітня, можна побачити, що дії, які були здійснені Францією, Об’єднаним Королівством та США у вигляді відкаліброваних і пропорційних ударів по можливостях Асада хімічної зброї, були абсолютно правильними. Абсолютно правильними для Британії і правильними для світу", – зауважив він.

 

За його словами, дані удари не змінили хід війни у Сирії.

 

"Дуже важливо підкреслити, що це не було спробою змінити хід війни у Сирії, здійснити зімну режиму чи позбутися Башара Асада. Я боюсь, що війна у Сирії буде далі йти своїм жахливим, жалюгідним шляхом. Але таким чином світ сказав: з нас досить застосування хімічної зброї", – наголосив він.

 

Нагадаємо, 16 квітня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі  Росії неможливе. За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.

 

Нагадаємо, саміт Ліги арабських держав 15 квітня закликав до міжнародного розслідування щодо використання хімічної зброї в Сирії. Крім того, Ліга арабських держав закликала до посилення міжнародних санкцій проти Ірану, а також вимога до Тегерана вивести його збройні сили з Сирії та Ємену.

 

У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.