Вранці 27 вересня 2020 на кордоні Вірменії та Азербайджану поновилися бойові дії, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. В Нагірному Карабасі і Вірменії введено військовий стан. Сторони звинувачують в обстрілах одна одну. Тиждень зібрав усе, що відомо на даний момент про конфлікт двох країн.
Вранці 27 вересня близько 6 ранку на кордоні Вірменії та Азербайджану поновилися бойові дії.
За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію. Також там повідомили про вбитих і поранених серед цивільного населення.
В Азербайджані заявили про “відповідні заходи з метою припинення цієї провокації супротивника і забезпечення безпеки цивільного населення, що проживає поблизу лінії протистояння військ."
Прессекретар Міноборони Вірменії заявила про те, що були збиті два вертольоти і три БПЛА Азербайджану.
У зв'язку з відновленням бойових дій в Нагірний Карабах введено військове положення. Крім того, оголошена загальна мобілізація осіб старше 18 років.
Як заявив "глава" невизнаної республіці Нагірного Карабаху Араїк Арутюнян, “за гуманітарну катастрофу, що загрожує регіону, відповість особисто президент Азербайджану Алієв".
Україна не визначилася із підтримкою Азербайджану у збройному конфлікті з Вірменією у Нагірному Карабаху попри те, що нещодавно оголосила цю країну стратегічним партнером.
"МЗС України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих", – йдеться у повідомленні відомства у Twitter.
МЗС України глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих.
— MFA of Ukraine ?? (@MFA_Ukraine) September 27, 2020
У новій стратегії національної безпеки, яку президент Володимир Зеленський ввів у дію 14 вересня, у переліку держав, з якими Україна розвиватиме стратегічне партнерство, присутній Азербайджан, але немає кількох найближчих держав-сусідок.
Варто додати, що Нагірний Карабах – це регіон, розташований на кордоні Вірменії та Азербайджану. На даний момент більша його частина контролюється невизнаною Нагірно-Карабахською республікою. Першопричиною бойових дій на цій території став етичний конфлікт між вірменами та азербайджанцями. Кожна з сторін хотіла отримати контроль в регіоні. У 1987 році цей конфлікт переріс у повномасштабні бойові дії, які тривали до 1994 року.Востаннє загострення конфлікту в Нагірному Карабаху було зафіксовано в липні 2020 року. Азербайджан звинуватив Вірменію в артобстрілі, а Вірменія звинуватила Азербайджан в спробі перетнути кордон військовими на вантажівці.