Раджу угорцям і не мріяти, на Закарпатті ніколи не буде автономії – глава комітету ВР

17 Вересня 2018, 11:30

Голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко заявила, що Будапешт  тисне на Україну, у тому числі через блокування саміту в НАТО, розраховуючи на згоду Києва створити на Закарпатті угорську національну автономію. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час засідання Євроатлантичного форуму у Києві.

 

За її словами, угорська влада тисне на Україну в очікування на те, що зрештою Київ погодиться на створення угорської автономії.

 

"Я розумію,що Будапешт хоче до 2020 року, до сторіччя тріанону (мирного договору 1920 року, за підсумками якого Угорщина втратила 2/3 своєї території – , Ред.), мати перемогу і отримати угорську автономію", – наголосила вона.

 

"Я хочу сказати угорцям щоби і не мріяли. Ніколи на Закарпатті не буде територіальної автономії угорців", – додала Гопко.

 

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 

 

3 серпня стало відомо, що в Угорщині створену посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області обійняв Іштван Грежа, який в уряді прем'єр-міністра Віктора Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. 

 

Своєю чергою, заступник голови МЗС України Василь Боднар наголосив, якщо Угорщина не надасть  роз'яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпатській області, Україна готова заборонити в'їзд посадовцю.