Радий бачити нові санкції проти путінської Росії – Маккейн

10 Серпня 2018, 13:36

Голова комітету з питань Збройних сил Сенату Сполучених Штатів Америки Джон Маккейн відреагував на запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок"  колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Великій Британії. Про йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Радий бачити, як Держдепартамент рухається у напрямку нових санкцій проти путінської Росії за її хімічну атаку. Конгрес повинен контролювати цей процес, щоб гарантувати швидке введення повного пакету санкцій", – наголосив республіканець.

 

 

Раніше стало відомо, що США введуть нові санкції проти Росії після отруєння Сергія та Юлії Скріпалів у Великій Британії. Зазначається, що Штати визначили, що уряд РФ використовував хімічну або біологічну зброю у порушення міжнародного права або використовував смертельну хімічну чи біологічну зброю проти власних громадян. Очікується, що санкції наберуть чинності 22 серпня.

 

Згодом у США додали, що можуть знизити рівень дипломатичних відносин з Росією у межах нових санкцій.  Зазначається, що якщо РФ не погодиться протягом 90 днів зупинити використання хімічної зброї та дозволити провести перевірку для підтвердження її ліквідації, закон вимагає прийняття додаткових заходів. Зокрема, йдеться про зняття підтримки Вашингтона з міжнародних та банківських позик США, заборону посадкових прав для російських авіакомпаній та призупинення дипломатичних відносин.

 

Нагадаємо, 24 липня сенатори, члени комітету з закордонних справ Ліндсі Грем і Боб Менендес оголосили, що незабаром представлять законопроект, який передбачає введення додаткових санкцій проти Росії. У документі також наголошується, що пропоновані обмежувальні заходи стосуватимуться сфер енергетики, фінансів, кібер-суб’єктів в Росії, а також російського держборгу.