Радника Путіна Глазьєва дозволили судити заочно в Україні

3 Жовтня 2016, 17:33

Печерський суд Києва дозволив військовій прокуратурі проводити спеціальне досудове розслідування щодо радника президента РФ Сергія Глазьєва, повідомляється на сайті ГПУ.

«Підозрюваного оголошено в державний розшук, судом надано дозвіл на його затримання та доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, Глазьєв в лютому-березні 2014 року, будучи радником Владіміраа Путіна, вчинив навмисні дії з метою змінити межі території України і порушити конституційний порядок. 

Зокрема, він взяв участь в організації захоплення Верховної Ради АР Крим, Одеської та Харківської обласних рад. У червні 2014 року Глазьєв публічно закликав до війни проти України шляхом застосування Збройних сил РФ.

Варто зазначити, що Глазьєв залишиться членом Національної академії наук України.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України вважає Глазьєва ключовим виконавцем у посяганні на територіальну цілісність України та розв’язання агресивної війни. Ще у 2014 році СБУ відкрила провадження щодо Глазьєва за заклики до військового конфлікту.

Як повідомлялося, свого часу в інтерв'ю ВВС Глазьєв назвав президента України "нацистом" і висловив думку, що договір про асоціацію України з ЄС нелегітимний так само, як і сам український президент. 

Крім того, раніше Глазьєв закликав бомбити українську армію.