Радник Трампа з нацбезпеки подав у відставку через скандал, пов’язаний з РФ

14 Лютого 2017, 07:08

Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку через скандал, пов'язаний з його контактами з російським послом. Про це повідомляє The Washington Post.

У своїй заяві про звільнення Флінн написав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Флінн також приніс вибачення президенту і віце-президенту США.

Згідно із заявою Білого дому, новим радником з національної безпеки стане Джозеф Кіт Келлог, який раніше обіймав посаду голови апарату Ради з національної безпеки.

Напередодні видання WР​ також повідомляло, що низка колег в адміністрації президента висловила свою недовіру Флинну через що політичний тиск на нього посилився. При цьому в Білому домі заявили про «повну довіру» Трампа Флінну, незважаючи на скандал.

Раніше американські ЗМІ також  повідомили, що Мін'юст США попередив Білий дім про телефонні розмови Флінна і Кисляка. На думку Мін'юсту, Флінн міг стати мішенню для шантажу з боку Росії.

Нагадаємо, ​The Washington Post з посиланням на колишніх і діючих американських чиновників повідомляло, що за місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком.

Стверджується, що таким чином Флінн міг порушити закон, оскільки на той момент він не займав офіційних посад і не мав права порушувати подібні питання з представником дипломатичного корпусу. У зв'язку з цими заявами ряд конгресменів від Демократичної партії США закликали до розслідування щодо Флінна.