Радник Трампа з нацбезпеки оцінив ефективність санкцій проти Ірану

22 Серпня 2018, 10:22

Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон повідомив, що американські санкції проти Ірану виявилися ефективнішими, ніж очікувалося. Про це він заявив  під час візиту до Ізраїля, передає Reuters.

 

За словами Болтона, у економіці Ірану вже спостерігається інфляція і високий рівень безробіття. Водночас він наголосив, що відновлення санкцій США ще більше посилить ситуацію.

 

"Ми вважаємо, що перегляд санкцій вже робить істотний вплив на економіку Ірану і, по суті, на громадську думку всередині Ірану", – підкреслив Болтон.

 

Він також зазначив, що останнім часом в Ірані почастішали антиурядові мітинги.

 

"Я думаю, що наслідки, економічні наслідки санкцій, ще сильніші, ніж ми очікували…Але іранська позиція в регіоні продовжує залишатися войовничою: що вони роблять в Іраку, що вони роблять в Сирії, що вони роблять з Хезболлою в Лівані, що вони роблять в Ємені", – додав радник глави Білого дому.

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

31 травня адміністрація Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.