За місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на колишніх і діючих американських чиновників.
Як зазначає видання, багато хто з них вважали, що в розмові Флінн подав Кремлю неприпустимий «потенційно незаконний» сигнал про те, що Росія може очікувати на пом'якшення санкцій, введених адміністрацією Обами. За словами деяких співрозмовників видання, Флінн закликав Москву не надто гостро реагувати на введені Обамою санкції, давши співрозмовнику зрозуміти, що обидві сторони зможуть переглянути це питання після того, як до присяги буде приведений новий президент.
«У Кисляка склалося враження, що антиросійські санкції будуть переглянуті пізніше», – зазначили джерела WP.
За словами співрозмовників, контакти Флінна і Кисляка почалися ще 8 листопада – до президентських виборів – і тривали в так званий перехідний період. Кисляк підтверджував, що спілкувався з радником Трампа особисто і по телефону, але відмовлявся говорити про обговорення з ним санкцій, пише WP.
Джерела видання також повідомляють, що ФБР продовжує розслідування щодо переговорів Флінна і Кисляка.
- Читайте також: Контррозвідка США перевіряла радника Трампа з питань нацбезпеки на зв'язки з РФ – WSJ
Нагадаємо, сенатори США внесли на розгляд законопроект, згідно з яким для скасування санкцій проти РФ президенту США Дональду Трампу потрібно буде отримати дозвіл Конгресу.
27 січня низка американських журналістів повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація Трампа підготувала законопроект про зняття санкцій з Росії.
Згодом радниця президента США Кілліан Конвей в ефірі Fox News, відповідаючи на питання про те, які теми будуть обговорюватися під час розмови 28 січня між Трампом і президентом Росії Владіміром Путіним, підтвердила цю інформацію.
Як писали у статті виданню Foreign Policy два експерта, ідея Трампа співпрацювати з Росією у боротьбі проти "Ісламської держави" у Сирії – це необдумана і потенційно небезпечна пропозиція, але купити цю співпрацю ціною зняття санкцій через агресію в Україні, було б ще більш невдалою ідеєю.
Колишній прем'єр-міністр і екс-голова МЗС Швеції Карл Більдт у колонці для The Washington Post писав, що готовність США зняти санкції з Росії, введені через агресію проти України, в обмін на співпрацю з Кремлем у боротьбі проти "Ісламської держави" на Близькому Сході є не мистецтвом угоди, а мистецтвом капітуляції.