Радник Путіна Глазьєв залишиться членом НАН України до 2017 року

30 Вересня 2016, 15:58

Відділення економіки Національної академії наук України 29 вересня ухвалило рішення щодо позбавлення Глазьєва Сергія Юрійовича статусу іноземного члена НАН України. Про це йдеться у повідомленні на сайті академії.

Однак, як пояснили агентству Українські Новини в прес-службі, рішення відділення економіки –  проміжне. Остаточне мають ухвалити на загальних зборах НАНУ, які проходить раз на рік. Наступного разу загальні збори пройдуть в квітні 2017 року.

«Численні антиукраїнські висловлювання та заклики до військових дій проти України, розпалювання ворожнечі між народами Росії та України з боку Глазьєва, які віддзеркалюють його безпрецедентну для іноземного члена НАН України антиукраїнську позицію, суперечать принципам міжнародних наукових зав’язків, розвиток яких є найважливішою складовою діяльності іноземних членів НАН», – йдеться у повідоленні.

Зазначається, що збереження за ним статусу члена Національної академії наук України шкодить авторитетові Академії.

Глазьєв є іноземним членом НАН України з 2009 року.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України вважає Глазьєва ключовим виконавцем у посяганні на територіальну цілісність України та розв’язання агресивної війни. Ще у 2014 році СБУ відкрила провадження щодо Глазьєва за заклики до військового конфлікту.

 

Як повідомлялося, свого часу в інтерв'ю ВВС Глазьєв назвав президента України "нацистом" і висловив думку, що договір про асоціацію України з ЄС нелегітимний так само, як і сам український президент. 

Крім того, раніше Глазьєв закликав бомбити українську армію.