"Я вважаю, що закон про мову не сприяв консолідації нашого суспільства і утвердження незалежності", – підкреслила Герман і додала , – "Я маю надію, що ми всі разом внесемо такі поправки до цього закону, які дадуть нашому народу можливість повірити в те, що ми справді хочемо єдності України".
Відповідаючи на запитання, чи можливо також консолідація політиків у тому, що за умови, якщо ПР утворить більшість, вона пропонуватиме опозиції керівні посади, Герман наголосила:
"На виступі неонацистів у Варшаві заявили, більше не буде ніяких круглих столів і всі комуністи висітимуть на деревах замість листя. Такі гасла вже звучать там, де криза дуже тяжко торкнулася суспільства. У нас ще це попереду. Та я боюся, щоби та криза, яка прийде до нас, не підняла на гори такі настрої, коли люди не будуть думати про те, щоби сідати за круглі столи і шукати діалогу, шукати порозуміння, а будуть казати про те, хто буде висіти на деревах. Це страшне, це той вибір, якого ми не повинні зробити".
Як повідомлялось, раніше Ганна Герман прогнозувала, що напрацьовані робочою групою з удосконалення мовного законодавства зміни в закон "Про основи державної мовної політики" буде розглядатиме нова Верховна Рада.
Нагадаємо, з аналогічною заявою виступив представник президента України у ВР, член робочої групи із удосконалення мовного закону Юрій Мірошниченко.
Верховна Рада ухвалила в цілому ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня.
8 серпня президент Янукович підписав документ, а 10 серпня закон набув чинності.