Заява прозвучала в ході прес-конференції, яка пройшла після закінчення зустрічі глав МЗС «великої вісімки» в Парижі.
«На четвертому реакторі (АЕС «Фукусіма-1») була пожежа, радіаційний фон (районі АЕС) може бути небезпечний для здоров'я людей», – цитує агентство слова міністра.
«Що стосується третього реактора, ми намагаємося охолодити його, і ми попросили населення, що знаходиться в районі 20 кілометрів від АЕС, евакуюватися, а тих, хто живе на відстані 30 кілометрів, не виходити з будинку. Ситуація як і раніше складна. Ми робимо усе можливе, щоб розв'язати цю проблему», – додав міністр закордонних справ Японії.
Французьке Агентство з ядерної безпеки (ASN) у вівторок присвоїло ситуації на комплексі у Фукусімі шостий з семи можливих рівнів небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES). Таким чином, на думку французьких експертів, аварія за небезпекою наближається до чорнобильської – максимальні сім балів давали єдиний раз в історії саме катастрофі 1986 року на Чорнобильській АЕС, передає «Інтерфакс».
За уточненими даними, число загиблих і зниклих безвісти при руйнівному землетрусі перевищило 10 тисяч людей. Більше 3 тисяч людей загинули, більше 2 тисяч людина отримали поранення.
Землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня, він викликав цунамі заввишки більше десяти метрів.
15 березня, дві серії підземних поштовхів, магнітудою до 6,2 балів, сталися у центральній частині Японії.
На АЕС "Фукусима-1" за останні дні, включаючи вівторок, 15 березня, сталася серія вибухів і пожеж, що викликало витік радіації в атмосферу і підвело до критичної риси: в аварійному стані вже усі шість реакторів станції, повідомляється про багатократне підвищення радіаційного фону. Влада тим часом відновила число загиблих і зниклих без звістки – воно вже перевищило 10 тисяч людина.