Радіаційні викиди з Фукусіми-1 виявилися у два рази більшими

29 Лютого 2012, 06:37

Згідно з новою інформацією, під час подій на «Фукусімі-1» в атмосферу потрапило щонайменше 40 тисяч терабеккерелів цезію, що дорівнює 20% від схожого показника під час Чорнобильської катастрофи. Раніше ж японські вчені оцінювали викиди цезію з атомної електростанції приблизно у 20 тисяч тисяч терабеккерелів.

Радіоактивний цезій-137 є одним з найнебезпечніших елементів, що потрапили в атмосферу після аварії на «Фукусімі-1», оскільки він має здатність накопичуватися в організмі, викликає ураження м’язів та призводить до ракових захворювань. Період полу розпаду цього ізотопу складає 30 років.

Загалом, викиди радіоактивних елементів з «Фукусіми-й» склали 770 тисяч терабеккерелів. Більшість з них мала невеликий строк напіврозпаду і на сьогоднішній день не несе загрози.

Нагадаємо, після руйнівного землетрусу та цунамі 11 березня 2011 року на АЕС "Фукусіма-1" пошкодилася система охолодження реакторів. Згодом стало відомо, що після вибухів та пожежі на станції, стався витік радіоактивної води в море. Міжнародні експерти надали аварії сьомий ступінь небезпеки, такий же, як на Чорнобильській АЕС. За прогнозами японської влади, на виведення "Фукусіми-1" з експлуатації знадобиться 40 років.

Позначки: