Про це Тижню повідомили у прес-службі МНС з посиланням на слова голови Державного агентства з управління зоною відчуження Володимира Холоші.
За його словами, Україна надто віддалена від Японії, щоб говорити про можливість транскордонного перенесення радіаційних викидів.
«Натомість, така загроза існує для держав-сусідів постраждалої від стихійного лиха країни. Хто опиниться в зоні ураження – залежить від напрямку та сили вітру», – говориться у повідомленні.
МНС проводить постійний моніторинг радіаційної ситуації в Україні.
Нині радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують доаварійних значень.
Як відомо, на атомній електростанції в префектурі Фукусіма, що постраждала від сильного землетрусу, різко виріс рівень радіації. Перевірка в залі управління першого реактора цією АЕС виявила тисячократне перевищення норми.
Один із найсильніших землетрусів за останні роки стався біля узбережжя японської префектури Міягі в 373 кілометрах на північний схід від Токіо. Магнітуда склала 8,9 балів. Землетрус викликав сильне цунамі, у ряді районів висота припливної хвилі перевищувала десять метрів.
Кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті землетрусу і цунамі в Японії за останніми даними Головного поліцейського управління країни перевищила 2,5 тисяч людей.