Радянський бювет «Джерело» в центрі Києва перетворили на цілодобовий виставковий простір. Завтра в ньому відкриється виставка, що працюватиме цілодобово.

8 Жовтня 2021, 18:00

.

Цілодобова експозиція є частиною проєкту “Павільйон Джерело: Тіла в місті” – інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького 16.
Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців експонуються 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.

Експозиція буде доступною глядачам та глядачкам цілодобово та триватиме протягом двох тижнів. У програмі відкриття: dj-сети, лайв виступи музикантів, перформанс та тематичний майстер-клас.

 

“Дай працювать, працювать, працювати, В праці сконать!” , – назва виставки відсилає до вірша Івана Франка та піднімає питання чим є праця для людини у сучасному місті та як вона впливає на нашу буденність.

Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять на виставці свої відеороботи, що пов'язані із сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї із різних боків. 
Кураторська група “Сира Нора”  у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана проєкту зазначають, що “міський ландшафт – це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у  процеси виробництва чи обслуговування. Із деактуалізацією  поняття "робочого дня" та повного взаємопроникнення відпочинку та споживання – суб'єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі”.