Зазначається, що відповідний законопроект розробили депутати Марія Іонова, Володимир Куренной, Ростислав Павленко та Роман Чернега. Крім того, в УДАРі запевняють, що, над розробкою законопроекту працювали правозахисники та представники громадськості, зокрема й ті, що висловлювали активне незадоволення низкою норм раніше зареєстрованого законопроекту".
У прес-службі додали, що критику багатьох громадських організацій викликало те, що законопроект № 2508а зберігав структуру й чимало норм старого законопроекту № 2450, який був розкритикований Венеціанською комісією.
"Законопроект "ударівців" базується на положеннях проекту документу щодо мирних зібрань, який отримав у 2011 році позитивний висновок Венеціанської комісії", – йдеться в повідомленні.
Законопроектом передбачено, що повідомлення про проведення мирного зібрання на території одного населеного пункту або одного району можна подати за 6 годин до початку зібрання. У випадку, коли орієнтовна кількість учасників становитиме понад 1000 осіб, або мирне зібрання проводиться на території більше, ніж одного району чи області,- за 24 години.
Документи, які раніше розроблялися, встановлювали термін у 48 годин.
Згідно із законопроектом, суд не може заборонити мітинг на основі своїх припущень, що мирне зібрання може бути використане нібито для пропаганди "міжнаціональної, релігійної та іншої ворожнечі". Не можна також буде забороняти мирні зібрання через звичні зимові епідемії грипу чи гострих респіраторних захворювань. Проект закону встановлює обмеження лише на використання зброї під час зібрань, як це визначено Конституцією.
Передбачено, що працівники міліції зобов’язані представлятися і пред’являти службове посвідчення на вимогу громадянина, а не лише у випадках, коли правоохоронець звертається до громадянина. Пропонується зобов’язати правоохоронців видаляти провокаторів з мітингу в разі, якщо з таким проханням до них звернулися організатори заходу.
Крім того, передбачено, що органи, які реєструють повідомлення про мирне зібрання, мають робити таку реєстрацію впродовж всього робочого часу, а не лише у визначені дні та години.
Нагадаємо, 4 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про мирні зібрання. Під документом поставили підписи 8 представників фракцій влади та опозиції –Андрій Шевченко, Юрій Мірошниченко, Григорій Немиря, Сергій Тігіпко, Iштван Гайдош, Мустафа Джемілєв, Iрина Луценко, Василь Самойленко.