Раді пропонують три версії опитування 25 травня щодо цілісності України

6 Травня 2014, 12:15

Так, Кабінет міністрів подав законопроект за підписом Арсенія Яценюка про проведення 25 травня «Всеукраїнського консультативного опитування». На відміну від референдуму, рішення якого повинні вводитися в дію вищими органами влади, таке опитування не є обов’язковим до виконання.

Згідно із законопроектом, опитування проводиться паралельно з голосуванням за кандидатуру президента України в першому турі, на тих же дільницях, підрахунок голосів здійснюється тими ж виборчими комісіями.

В законопроекті сказано, що питання, які виносяться на опитування, та режим фінансування цього процесу встановлюються окремими рішеннями ВР.

Водночас у ВР 6 травня зареєстровано вже два проекти постанов про зміст запитань для консультативного опитування. Авторами обох проектів є нардні депутати Анатолій Кінах (група «Економічний розвиток», колишній член фракції ПР), Сергій Пашинський (фракція «Батьківщина», тимчасово виконувач обов’язків голови адміністрації президента) та Борис Тарасюк («Батьківщина»).

У першому варіанті постанови пропонується винести на всенародний розгляд таке питання: «Чи підтримуєте ви територіально цілісну Україну в межах території, визначеної Конституцією України, як суверенну і незалежну, демократичну, унітарну та європейську державу з широкими повноваженнями регіонів і територіальних громад?»

Другий проект постанови доповнює це питання питанням такого змісту: «Чи підтримуєте ви запровадження за рішенням відповідних місцевих рад на окремих територіях використання поряд з державною мовою російської чи  іншої мови, на яких говорять більшість населення відповідної території, як регіональних мов, офіційний статус яких визначений законом?»