Розробленим міністерством юстиції проектом закону передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої або середньої тяжкості, або є найбільш незахищені та вразливі у соціальному плані.
Зокрема, положення законопроекту можуть бути застосовані до неповнолітніх осіб; жінок, вагітних на день набрання чинності законом; жінок та чоловіків, які мають дітей віком до 18-ти років або дітей-інвалідів, а також до пенсіонерів, ветеранів війни; інвалідів першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання.
За словами міністра юстиції Олександра Лавринович, внаслідок застосування амністії, згідно з положеннями законопроекту, з місць позбавлення та обмеження волі можуть бути звільнені приблизно 1,5 тисячі осіб вказаних категорій.
«Передбачається, що прийняття даного закону дозволить зменшити чисельність осіб, які на даний час відбувають покарання в місцях позбавлення волі, проте не становлять значної суспільної небезпеки. У свою чергу, це стане проявом гуманізму держави у сфері виконання кримінальних покарань», – наголосили в міністерстві юстиції.
У разі ухвалення, закон набере чинності з наступного дня після опублікування.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович ветував закон "Про амністію у 2011 році". За тиждень парламент прийняв закон з урахуванням зауважень і пропозицій президента.
Всього, за підрахунками авторів закону, на волю мало вийти до 10 тисяч осіб.