Радбез ООН затвердив додаткові санкції проти КНДР

6 Серпня 2017, 11:27

Рада Безпеки ООН 5 серпня одноголосно прийняла додаткові санкції щодо КНДР. Про це повідомило агентство Reuters. Зазначаєтся, що проект резолюції був розроблений США у відповідь на два запуски КНДР міжконтинентальних балістичних ракет.

Так, відповідне рішення забороняє Північній Кореї експорт вугілля, заліза, залізної руди, свинцю, свинцевої руди і морепродуктів.

Державам-членам ООН забороняється збільшувати поточне число північнокорейських робітників, що працюють за кордоном, а також забороняються нові спільні підприємства з КНДР і будь-які нові інвестиції в поточні спільні підприємства.

До того ж дев'ять людей і чотири компанії КНДР, включаючи основний валютний банк Північної Кореї, додали в чорний список США.

"Ми не повинні обманювати себе, думаючи, що ми вирішили проблему, анітрохи. Північнокорейська загроза не залишила нас, вона швидко стає все більш небезпечною", – заявила посол США в ООН Ніккі Гейлі.

"Потрібні подальші дії. Сполучені Штати здійснюють і продовжуватимуть здійснювати розумні заходи для захисту себе і наших союзників", – заувадила Гейлі і додала, що Вашингтон продовжить щорічні спільні військові навчання з Південною Кореєю.

Зазначимо, що Північна Корея перебуває під санкціями ООН з 2006 року у зв'язку з розвитком ракетної і ядерної програм.

Нагадаємо, 29 липня Північна Корея заявила про другий успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети "Хвасон-14".