Радбез ООН схвалив заяву стосовно ситуації на Донбасі

6 Червня 2018, 20:58

Рада безпеки ООН схвалила заяву, у якій висловлюється занепокоєння погіршенням безпекової ситуації на Донбасі та підтверджується підтримка територіальної цілісності та суверенітету України. Про це в середу, 6 червня, повідомляє постійна місія України при ООН.

 

"За підсумками засідання 29 травня Рада Безпеки ООН схвалила заяву голови щодо ситуації в Україні, в якій висловлюється підтримка територіальній цілісності України, засуджуються порушення режиму припинення вогню та міститься заклик до виведення важкого озброєння", – йдеться у повідомленні.

 

 

Водночас у заяві висловлюється серйозна стурбованість у зв’язку з нещодавнім погіршенням ситуації на сході України.

 

"Рада безпеки засуджує постійні порушення режиму припинення вогню, особливо використання важкого озброєння, забороненого Мінськими угодами, що призвело до людських жертв в тому числі серед мирних жителів, і закликає до виконання зобов’язань та негайного виведення важких озброєнь згідно з мінськими угодами", – підкреслюється в документі.

 

Радбез ООН також нагадав про свою повну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

 

Крім того, у заяві голови вперше згадується гуманітарна ситуація. Зокрема, документ вітає роботу агентств ООН у вирішенні "трагічної гуманітарної ситуації на сході України".

 

Як зазначається, у заяві також наголошуються на необхідності виконання резолюції Радбезу 2166, прийнятої в 2014 році, щодо збиття рейсу MH17 в небі над Донбасом.

 

Нагадаємо, 17 травня президент Польщі Анджей Дуда закликав Раду безпеки ООН направити миротворців на Донбас.