Радбез ООН призначив голосування щодо посилення санкцій проти КНДР – Reuters

22 Грудня 2017, 08:26

У п'ятницю, 22 грудня, Рада Безпеки ООН має провести голосування за розробленою США резолюцією, що передбачає посилення санкцій проти КНДР. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатів.

Зокрема, в проекті резолюції пропонується заборонити 90% експорту нафтопродуктів в КНДР з обмеженням їх до 500 тисяч барелів на рік, а поставки сирої нафти скоротити до чотирьох мільйонів барелів на рік, що особливо стосується Китаю, який є основним постачальником Північної Кореї.

Також передбачена репатріація північнокорейських громадян, які працювали за кордоном більше одного року.

Для прийняття резолюції потрібно мінімум дев'ять голосів "за" без вето США, Великобританії, Франції, Росії та Китаю.

Зазначається, що проекти резолюцій щодо Північної Кореї не надається всім членам, поки вони не будуть узгоджені Пекіном і Вашингтоном. За словами дипломатів, наразі США ведуть переговори з Китаєм щодо проекту.

На початку грудня у Південній Кореї розширили санкції проти КНДР, зокрема, додали до списку обмежувальних заходів декілька корпорацій та окремих осіб. 

Нагадаємо, 29 листопада (28 листопада приблизно о 20:30 за Київським часом) КНДР здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-15. Впродовж близько 50 хвилин вона змогла піднятись на висоту 4475 км і пролетіти 950 км, а потім впала в море у виключній економічній зоні Японії. При цьому у Північній Кореї наголосили, що найпотужніша ракета країни здатна досягти території США.