Радбез ООН одноголосно схвалив нові санкції проти КНДР

30 Листопада 2016, 17:31

Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила проект резолюції про введення нових санкцій проти КНДР у зв'язку з п'ятим випробуванням ядерної зброї, яке провели у вересні 2016 року, повідомляє Reuters.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав це рішення і його посланням для КНДР про те, що слід виконувати міжнародні зобов'язання і припинити провокації.

Економічні санкції проти КНДР зосереджені на обмеженні експорту вугілля з Північної Кореї до країн ООН. 

Окрім того, обмеження стосуються також експорту міді, нікелю, срібла і цинку. Резолюція ООН також забороняє продаж Пхеньяну вертольотів і судів.

Також резолюція передбачає огляд багажу всіх пасажирів, що перетинають кордон Північної Кореї в будь-якому напрямку на предмет перевезення заборонених предметів.

Нагадаємо, 9 вересня Північна Корея повідомила про успішне ядерне випробування, спрямоване на вивчення міці своїх ядерних боєголовок.

У жовтні в Північній Кореї відбувся черговий невдалий запуск балістичної ракети після того, як США і Південна Корея домовилися про зміцнення військових і дипломатичних зусиль в боротьбі з ядерною та ракетною програм Північної Кореї.

Президент Південної Кореї Пак Кин Хе закликала жителів сусідньої КНДР втікати з країни.

​Міністр оборони країни Південної Кореї​ Хан Мін Гу заявляв, що в країні створили спецпідрозділ, готовий у разі необхідності усунути главу КНДР Кім Чен Ина.