Радбез ООН не підтримав російську резолюцію по Сирії

11 Квітня 2018, 08:40

Рада Безпеки ООН відхилила російський варіант резолюції щодо хімічних атак у Сирії. Про це йшлося на засіданні Радбезу, присвяченому нещодавній хімічній атаці в сирійському місті Дума.

 

За словами представника Перу в ООН російський варіант набрав шість голосів «за» та сім голосів «проти», два члени Ради Безпеки утримались від голосування. 

 

Глава делегації РФ при ООН Василь Небензя перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу "краще менше, але краще".

 

Він підкреслив, що варіант, запропонований РФ, якнайкраще дотриманий вимогам щодо створення незалежного та неупередженого розслідування в Сирії.

 

Представник США при ООН Ніккі Гейлі висловила свою думку про різницю між американською та російською резолюціями.

 

"По-перше, РФ намагається забезпечити собі можливість затверджувати слідчих, які мали б виконувати цю місію.По-друге, Росія вимагає, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча би щось із цього відповідає розумінню незалежного й неупередженого розслідування?" – наголосила вона.

 

Окрім цього, вона назвала російську пропозицію "захистом режиму Асада".

 

Напередодні стало відомо, що  Росія в Раді безпеки ООН заблокувала проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хіматак в Сирії.

 

Так, США винесли на голосування проект резолюції про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

 

Його співавторами виступили Канада, Франція, Нідерланди, Перу, Польща, Велика Британія, Швеція і Туреччина.

 

Йдеться про місію, яка замінить групу експертів ООН-ОЗХЗ з розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії.

 

Тоді  глава російської делегації Василь Небензя прямо заявив, що "Росія не може підтримати американський проект".

 

Нагадаємо, 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.