Рада звільнила українців від сплати податку на нерухомість у 2013 році

4 Липня 2013, 17:02

Норма про пільги та звільнення від сплати податку фізосіб у 2013 році  була відсутня  в початковій редакції законопроекту та була внесена вже при підготовці документу до другого читання.

Цей закон звільняє фізичні особи від сплати у 2013 році податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв'язку з тим, що на формування реєстру його платників необхідний час.

"У 2013 році органи державної податкової служби не нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичним особам – платникам податку, і цей податок фізичними особами не оплачується", – йдеться у документі.

Окрім того, Рада дозволила застосовувати пільгу щодо зменшення податкової бази на нерухомість фізичних осіб до декількох об'єктів.

Чинна редакція закону передбачала, що пільга, на яку зменшується податкова база на нерухомість фізосіб (120 м² – для квартири і 250 м² – для дому), застосовується тільки до одного з об'єктів, що обирає платник податку.

Тепер податкова база визначається на основі сумарної площі об'єктів нерухомості (в тому числі і різних її видів), що належить платникові, а також часток у цих об'єктах, і саме до цієї сумарної площі і застосовується пільга.

Депутати визначили, що якщо платнику належать різні види об'єктів нерухомості (квартир і будинків)  – пільга становить 370 м².

Нерухомість різних видів оподатковується за ставкою 1% від мінімальної заробітної плати за 1 м², якщо сумарна площа об'єктів менше 740 м², та за ставкою 2,7% від мінімальної заробітної плати за 1 м², якщо сумарна площа більше 740 м².

Читайте також: Для галочки. Хто насправді постраждає від податку на нерухомість

Як відомо, міністерство доходів і зборів розіслало близько 244 тис. повідомлень  фізичним особам для сплати податку на нерухомість від 15 квітня 2013 року. Згідно з даними міністерства, від  початку 2013 року в бюджет було сплачено 8,5 млн гривень податку на нерухомість, з яких юрособи сплатили 7,3 млн гривень, фізособи – 1,2 млн гривень.