Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації» був поданий урядом як один з документів, необхідних для подальшої євроінтеграції країни.
Законом передбачено, що при подачі заяви про видачу або продовження ліцензії на мовлення мають серед іншого зазначатися реєстраційний номер облікової картки платника податків, а за її відсутності – серія та номер паспорту засновника або співзасновників, власника або співвласників телерадіоорганізації.
Також, відповідно до закону, необхідно вказувати аналогічну інформацію про акціонерів, які на момент подачі заяви володіли пакетами акцій, що становили понад 5%.
Законом також передбачається подання відомостей про засновника і співзасновниках друкованого видання, а також пов'язаних з ними осіб при державній реєстрації друкованого ЗМІ.
Крім того, передбачається зобов'язати інформаційні агентства вказувати у своїх випусках відомості про свого засновника і співзасновниках.
Закон також дає визначення терміну "пов'язані особи". Зокрема, це юридичні або фізичні особи, які здійснюють контроль за засновником і співзасновниками ЗМІ, а також юридична особа, за яким засновник здійснює відповідний контроль. У разі, якщо одним із співзасновників ЗМІ є фізична особа, пов'язаними з ним особами вважаються також члени його родини(чоловік, дружина, діти і батьки, мачуха та вітчим), спільно з якими вона здійснює контроль за ЗМІ.
У той же час поправки, які були запропоновані автором ще одного законопроекту про прозорість медіавласності народним депутатом Миколою Княжицьким, були відхилені.
Як відомо, комітет з питань свободи слова та інформації Верховної Ради, розглянувши 2 липня майже 40 поправок, одноголосно рекомендував парламенту ухвалити проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації», внесений урядом.
Читайте також: Великий медіа-переділ. Хто стоїть за новими власниками ЗМІ?