За нововведення проголосували 340 депутатів, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
Згідно з прийнятими змінами, в Україні буде створений центр обліку бездомних. Виборча адреса громадянина, що не має фіксованого місця проживання, буде визначатися за погодженням з цим центром, або соціальною службою, у складі якої створено центр.
Відповідні зміни внесено також до закону про вибори президента України і народних депутатів.
Коментуючи даний документ, депутат від УДАРу, член профільного комітету Наталя Новак заявила, що зміни до деяких законів щодо соціального захисту бездомних осіб стосуються соціального забезпечення безхатченків, а не їхньої можливості голосувати.
"Законом просто покладена відповідальність на керівників установ соціального захисту людей без постійного місця проживання. Керівники мають відповідати за здійснення такої реєстрації", – розповіла Новак.
Вона наголосила, що і зараз відбувається така реєстрація осіб без постійного місця перебування. "Тільки тепер введено персональну відповідальність", – додала вона.
"Раніше людина могла прийти до закладу, потім піти, ніхто ніякого обліку не вів. Тому ці заклади, якщо вони отримують бюджетне фінансування, вони мають вести облік цих осіб", – додала вона.
Новак також заявила, що нові зміни не надають додаткових можливостей для маніпулювання на виборах.
"І до прийняття цих змін, і тепер можливості проводити маніпуляції однакові", – сказала вона.
"За Конституцією право голосу має буд-який громадянин України, не залежно від того, має він постійне місце проживання, чи не має. Але для того, щоб він проголосував, він має десь перебувати на обліку", – зазначила вона.
"Це право в нього було і за попереднім законом. Головне – щоб не було маніпуляцій, але цим законом це не регулюється, бо цей закон не про вибори, а саме про соціальний захист", – підкреслила Новак.
"Маніпуляції на виборах можна проводити не тільки з безхатьками. Наприклад, в лікарнях у нас під вибори з'являється багато хворих… так і тут можуть з'являтися велика кількість безхатченків. Тому тут питання до голови територіальної комісії проконтролювати кількість людей", – зазначила вона.
Нагадаємо, у березні Кабінет міністрів затвердив основні напрями запобігання бездомності в Україні до 2017 року, серед яких було визначено створення єдиного реєстру безпритульних.
Наразі ж точна кількість людей без певного місця проживання в Україні невідома – такий облік не ведеться. За різними підрахунками кількість бездомних в Україні коливається від 100 тис. до 2 млн. осіб.