Рада зняла недоторканність із нардепа Розенблата

11 Липня 2017, 20:37

Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Борислава Розенблата. За відповідне рішення проголосували 296 народних депутатів.

Тим часом, нардепи не підтримали подання про затримання та арешт Розентблата (за проголосували лише 183 та 181 нардеп відповідно)

Згідно з інформацією Генеральної прокуратури України, нардеп Максим Поляков, діючи за попередньою змовою із нардепом Бориславом Розенблатом та зі своїм помічником-консультантом Тетяною Любонько, вимагали та отримали неправомірну вигоду 15 000 доларів США від представника компанії нерезидента "Фуджейра" (ОАЕ) за лобіювання інтересів у сфері видобутку бурштину в Україні. Отримані гроші Розенблат і Поляков мали розділити порівну по 7500 доларів.

6 липня правоохоронні органи оприлюднили відео розмов та зустрічей депутата "Народного фронту" Максима Полякова, які демонструють його причетність, а також депутата БПП Борислава Розенблата, до "бурштинової мафії".

Як відомо, ввечері 11 липня Верховна Рада розглядала подання про зняття недоторканності з п’ятьох нардепів. Ідеться про подання на Борислава РозенблатаМаксима ПоляковаАндрія ЛозовогоОлеся Довгого та Євгена Дейдея щодо яких було рішення регламентного комітету.

Парламент провалив голосування за зняття недоторканності з Євгена Дейдея та Андрія Лозового, однак дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Олеся Довгого. Крім того, депутати дали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Максима Полякова, однак не підтримали подання про затримання та арешт депутата.