Рада збільшила чисельність ЗСУ до 250 тисяч

5 Березня 2015, 12:47

Верховна Рада 5 березня ухвалила закон “Про чисельність Збройних сил України”. За законопроект № 2269 проголосували 270 із 314 народних депутатів.

Даним законом передбачено збільшення чисельності Збройних сил України до 250 тис. осіб, в тому числі 204 тис. військовослужбовців.

Цей закон потрібен для того, щоб захищати сьогодні Україну, відзначив заступник міністра оборони Петро Мехед. Він підкреслив, що після завершення АТО та проведення заходів з демобілізації чисельність ЗСУ буде зменшено відповідно до воєнно-політичної обстановки. Голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський наголосив, що в першу чергу буде збільшено кількість сухопутних військ і кількість бойових підрозділів.

Як повідомлялось, що 2 березня президент запропонував Раді збільшити чисельність ЗСУ до 250 тисяч.

Нагадаємо, станом на грудень 2014 року, за даними Міноборони,  чисельність армії становила близько 232 тисяч військових.

Згодом, в січні 2015 року уряд попросив Верховну Раду збільшити загальну чисельність Збройних сил на 68 тис. осіб до 250 тисяч. Тоді прем'єр Яценюк зазначив, що з цієї кількості 204 тис. людей будуть військовослужбовцями. Він додав, що така чисельність вже забезпечена фінансово урядом.