Рада збереться на закрите засідання через конфлікт між правоохоронними відомствами – нардеп

4 Грудня 2017, 17:23

У вівторок, 5 грудня, Верховна Рада України в закритому режимі заслухає керівників правоохоронних відомств щодо ситуацію, яка склалася навколо спецоперації за фактом дачі хабара першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Про це повідомив заступник голови фракції "Блоку Петра Порошенка" Олексій Гончаренко на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що Рада заслухає представників Національного антикорупційного бюро , Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Служби безпеки та Генпрокуратури.

"Завтра на засіданні ВР планується провести закриту частину з участю керівників НАБУ, САП, ГПУ і СБУ для заслуховування ситуації, що склалася", – написав Гончаренко.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.

4 грудня ГПУ викликала на допит Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.