Рада запровадила інститут кримінальних проступків

22 Листопада 2018, 11:51
Верховна Рада ухвалила закон №7279-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень". Про це повідомляє "Укрінформ".

 

Так, за даний закон проголосували 239 нардепів при мінімально необхідних 226.

 

Зокрема, законом передбачено запровадження інституту кримінальних проступків, що здійснюється шляхом внесення змін до ККУ.

 

Передбачається, що практичне застосування інституту сприятиме забезпеченню швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та зменшенню навантаження на слідчих органів досудового розслідування.

 

Водночас відповідно до частини третьої статті 38 КПК, їх повноваження при досудовому розслідуванні кримінальних проступків зможуть здійснювати співробітники інших підрозділів, а саме органів Нацполіції, органів безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

 

Крім того, розслідування проступків провадитиметься у формі дізнання із відповідним спрощенням процедури, включаючи скорочені строки (не можуть перевищувати місяць з дня повідомлення про підозру), спрощений порядок судового розгляду (за певних умов).

 

Наголошується, що кримінальним проступком визначено дію чи бездіяльність, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

 

Також законом визначається посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

 

"Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. При цьому за аналогічні дії, вчинені повторно, громадяни караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років", – йдеться у повідомленні.

 

Раніше стало відомо, що депутати Верховної ради України не підтримали прийняття проектів постанов про скасування прийняття законопроектів №8487 і №8488 щодо розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією.