За ухвалення законопроекту проголосували 257 депутатів з мінімально необхідних 226.
Закон пропонує розглядати лотерейну діяльність як монопольну діяльність держави на впровадження лотерей і забороняє запровадження та проведення на території України всіх лотерей, крім державних, які проводяться операторами лотерей, що отримали право на їхнє проведення в порядку, визначеному законом, і обмеження конкуренції між наявними операторами лотерей.
Планується, що ліцензії на проведення лотерей видаватиме центральний орган виконавчої влади. Крім того, центральні органи влади будуть проводити конкурс з відбору операторів лотерей.
Проект вводить розуміння лотерейної діяльності як діяльності соціальної, спрямованої на задоволення потреб суспільства, що "принципово відрізняється від розуміння лотерей, що міститься в сучасному законодавстві, як діяльності підприємницької, спрямованої на отримання прибутку і збагачення організаторів гри".
На думку авторів проекту, не слід звужувати лотерейну діяльність лише до безпосереднього проведення лотерей. Адже найважливішим для лотереї є використання коштів від її проведення на соціально-значущі цілі. Тому "законопроектом передбачено не лише напрями використання коштів, а й конкретні механізми їхнього використання та контролю за їхнім витрачанням", – йдеться в документі.
Законопроект вводить термін валового грального доходу, під яким розуміє сукупні грошові надходження, отримані оператором лотерей від прийняття ставок протягом звітного періоду в усіх лотереях, що відповідає світовому розумінню діяльності оператора та регулювання його доходів.
Законопроект містить фінансово-економічні, організаційні та інші вимоги до оператора лотерей , зокрема мінімальний розмір статутного капіталу, власного капіталу, мінімальна кількість електронних терміналів, а також точок розповсюдження лотерей.
У законі зазначено вимоги, яким необхідно відповідати для отримання ліцензій. Це наявність розгалуженої системи електронних терміналів, що налічує не менше 5000 таких пристроїв, власний капітал оператора не менше 100 млн грн, а також гарантійний фонд обсягом не менше 100 млн грн в національній або іноземній валюті. Переможець конкурсу отримає статус оператора державних лотерей терміном на 12 років.
Автори законопроекту впевнені, що заборона всіх лотерей крім державних має принести державі дохід за 4 роки понад 2,65 млрд грн і сприяти створенню близько 25,5 тис. робочих місць.
Нагадаємо, 10 лютого Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект № 8652 від 9 червня 2011 р. про державні лотереї в Україні.
У січні 2011 року киянин виграв джек-пот на суму 13,5 млн грну державній лотереї. Це був найбільший виграш у столиці та другий за величиною в Україні за період існування національної лотереї.
Загалом за 10 років існування лотереї було зірвано 54 джекпоти, найбільший з яких був 15,2 млн грн, найменший – 573 тис. грн.