Рада взяла за основу провладний план виконання резолюції ПАРЄ

21 Березня 2012, 13:54

За прийняття відповідного проекту постанови №10078 у першому читанні проголосували 270 депутатів з 226 мінімально необхідних.

Автором постанови є депутат Ради від фракції Партії регіонів Іван Попеску.

Відповідно до плану, комітету Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності пропонується доручити прискорити підготовку проекту Кримінально-процесуального кодексу до другого читання і невідкладно подати його на розгляд парламенту.

Адміністрації Президента, Міністерству юстиції та комітету Ради з питань правової політики парламент має намір доручити доробити законопроект "Про адвокатури" з урахуванням рекомендацій Ради Європи і внести його на розгляд Ради як невідкладний.

Парламент також має намір доручити Адміністрації, Мін'юсту, Генеральній прокуратурі та правоохоронному комітету Ради розробити і подати на розгляд парламенту законопроект "Про прокуратуру" протягом року після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу.

Крім того, планом передбачається доручення Мін'юсту проаналізувати досвід країн-учасниць Ради Європи з розмежування політичної та кримінальної відповідальності, застосування виборчих бар'єрів і участі виборчих блоків на парламентських виборах, з державного фінансування політичних партій, участі у виборах раніше засуджених осіб і прийняття єдиного виборчого кодексу.

Центральної виборчої комісії пропонується доручити під час створення одномандатних виборчих округів обов'язково врахувати компактність проживання національних меншин і включити територіально-адміністративні одиниці компактного проживання нацменшин там, де це можливо, до складу одного виборчого округу.

Разом з цим парламент відмовився прийняти в першому читанні альтернативний проект постанови опозиції, яким пропонувалося закликати президента Віктора Януковича сприяти звільненню та участі у виборах Ради колишніх вищих чиновників у рамках виконання рекомендацій резолюції ПАРЄ.

За цей проект проголосували 147 депутатів при мінімально необхідних 226.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій, серед іншого, рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади і зловживанні владою з колишніх вищих чиновників.

У поправках до резолюції асамблея вказала на готовність застосувати санкції до України у разі якщо не будуть дотримані відповідні рекомендації асамблеї.

Читайте також: Українська влада виконує рекомендації ПАРЄ «з точністю до навпаки»